Halk arasında grip olarak bildiğimiz rahatsızlığın kaynağı, kendisine ismini veren Grip virüsünden kaynaklanmaktadır ve çok kolay şekilde bulaşabilmektedir. Solunan havadan veya tükrükten hızlıca bulaşabilmektedir.

Gripten korunmak için bağışıklık sisteminin güçlü olması gerekmektedir. Bunun için aşağıdaki yöntemleri şiddetle tavsiye ederiz.

Gripten korunma : Henüz grip olmadıysanız korunmak için 2-3 günde 1 kez, kaynatılmış maydonoz suyuna limon sıkarak 1 su bardağı içiniz. Bu vücudunuzdaki toksinleri minimize ederek bağışıklık sisteminizin daha çok virüslerle savaşabilmesi için vücudunuza yardımcı olacaktır.

Grip tedavisi : Artık grip bulaşmışsa ve grip belirtileri gösteriyorsanız, 1 adet “açık kahverengi” renkte soğanı, kabuklarını soyduktan sonra 8 parçaya bölün ve bir tencere içine 2 su bardağı suyun içine atarak kaynatın. Kaynattığınız tencere yada kabın ağzının kapalı olmasına özen gösterin. 5-6 dk kaynattığınız soğan sudan 1 su bardağı için. Günde bir bardak olacak şekilde bu kürü 2-3 gün kadar uygulayın.

Dikkat  kullacağınız soğan  mor veya beyaz kabuklu olmamalı sadece, açık kahverengi soğan tercih ediniz.

Geçmiş olsun,
Soğan, su vs. bunlar vesile, ama  şifa Allah’tandır unutmayın. Hastalık insanı Rabbine sevk eden bir vesiledir. “/([\|\(\)\[\]\\\/\+^])/\\